راهنمای جامع راه‌اندازی کسب‌وکار بین‌المللی طراحی سایت | چالش‌ها و راهکارها

 • 1779 بازدید
 • 0 نظر
 • 12 آذر 1399
 • نوشته شده توسط تیم تولید محتوای یک پی

 

تصمیم برای راه‌اندازی کسب‌وکار طراحی سایت در سطح بین‌المللی کار ساده‌ای نیست. این کار علاوه بر مهارت‌ها و امکانات لازم که به آنها خواهیم پرداخت، به درجه خاصی از سخت‌کوشی، سرسختی و جاه‌طلبی نیاز دارد؛ زیرا در این مسیر با تصمیمات چالش‌برانگیزی روبرو خواهید شد که می‌تواند بر موفقیت کسب‌وکار نوپای شما تأثیر بگذارد.

اگر می‌خواهید کسب‌وکار جدیدی در زمینه طراحی سایت راه‌اندازی کنید، یا کسب‌وکار طراحی سایت داشته‌اید و به فکر بهبود و توسعه بازار آن در عرصه بین‌المللی هستید و حتی جزو آن دسته افرادی هستید که قصد دارید به‌صورت فریلنسر در بازارهای داخلی و خارجی در زمینه طراحی سایت فعالیت کنید، نیاز به یک راهنمای جامع دارید تا بتوانید در این حوزه به‌راحتی موفق شوید.

 

این راهنما شامل موارد زیر است:

 • چگونگی راه‌اندازی کسب‌وکار طراحی سایت در سطح بین‌المللی
 • انواع مدل‌های تجاری کسب‌وکار طراحی سایت
 • تراکنش امن مالی در کسب‌وکار طراحی سایت برای ایرانیان
 • حساب مجازی یک‌پی برای کسب‌وکارهای بین‌المللی طراحی سایت

 

 

 

چگونگی راه‌اندازی کسب‌وکار طراحی سایت در سطح بین‌المللی

برای اینکه یک آمادگی ذهنی اولیه را برای راه‌اندازی کسب‌وکار طراحی سایت به دست بیاورید، لازم است ابتدا تمام جوانب این کسب‌وکار، هم مزیت‌ها و هم چالش‌ها، را به‌خوبی بشناسید و بعد اقدام مناسب را انجام دهید.

مزیت‌ها

 • با راه‌اندازی کسب‌وکارها و سازمان‌های جدید و همچنین ظهور مشاغل جدید تقاضا برای داشتن یک سایت رو به افزایش است. پس با یک بازار روبه‌رشد مواجه هستید.
 • ازآنجاکه طراحی سایت برای کسب‌وکارها و مشاغل مختلف انجام می‌شود، این کار بسیار خلاقانه، سرگرم‌کننده و متنوع است و شما در کسب‌وکار طراحی سایت خود، ارتباط با انواع مختلفی از مشتریان و مشاغل را یاد می‌گیرید.
 • این کار محدودیت فیزیکی و مکانی ندارد. در هرجایی که ابزارهای اولیه مانند نرم‌افزارها و اینترنت در دسترس باشد قابل اجراست؛ بنابراین می‌توانید بین برطرف‌کردن نیازهای کاری، شخصی و خانوادگی تعادل برقرار کنید.
 • شما می‌توانید بدون داشتن مدرک رسمی شروع به کار کنید و از گواهینامه‌های تخصصی و آموزش برای بالابردن سطح تخصص خود و آمادگی بهتر استفاده کنید.
 • در گذر زمان با کسب تخصص می‌توانید تجارت خود را گسترش دهید.

چالش‌ها

 • سرعت تغییر و مسیر تکامل این حوزه بسیار زیاد است و شما نمی‌توانید ساکن و بی‌تفاوت باشید. باید در جریان تغییر روندها و فناوری‌های جدید قرار بگیرید.
 • به دلیل مزیت‌هایی که در بالا گفته شد، رقابت زیادی در فضای کسب‌وکار طراحی سایت وجود دارد. در واقع افراد زیادی تمایل ورود به این حوزه تخصصی دارند.
 • ممکن است مدت‌زمان زیادی را به‌تنهایی با رایانه شخصی خود بگذرانید؛ بنابراین برای افزایش تعامل با محیط و اطرافیان لازم است سبک زندگی خود را نسبتاً تغییر دهید.

 

اگر کارمند هستید و قصد ورود به این زمینه کاری را دارید، کار ثابت روزانه خود را فعلاً ترک نکنید! هیچ‌کس یک‌شبه به یک طراح سایت جهانی موفق تبدیل نمی‌شود. باید شروع به برنامه‌ریزی کنید؛ ابتدا چند سالی را برای آموزش و بهبود مهارت‌های فنی خود صرف کنید. سپس خدمات خود را تکمیل و نرخ‌گذاری کنید و به ایجاد یک درآمد پایدار ادامه دهید.

 

اگر به‌عنوان فریلنسر می‌خواهید خدمات طراحی سایت را ارائه کنید، حتماً در نظر داشته باشید که شما تنها یک تولیدکننده خدمات نیستید؛ بلکه فروشنده، حسابدار، مدیر پروژه و هماهنگ‌کننده در کار خود نیز هستید؛ بنابراین باید این مهارت‌ها را نیز بیاموزید. البته همه این مهارت‌ها به‌صورت تئوری و در دوره‌های آنلاین یا حضوری به دست نخواهد آمد. آنها را با تجربه عملی در طول زمان خواهید آموخت.

 

حال چگونه می‌توانید کسب‌وکار طراحی سایت خود را شروع کنید؟ حتی اگر به‌تازگی کار خود را در زمینه طراحی سایت به‌صورت مستقل آغاز کرده‌اید، به نکات زیر توجه کافی داشته باشید:

 • با تمام پروژه‌های خود مانند پروژه‌های پولی رفتار کنید (حتی اگر آنها را به‌صورت رایگان انجام می‌دهید).
 • قراردادهای کامل و مؤثر بنویسید.
 • هزینه‌ها را برآورد کنید.
 • پروژه‌ها را برنامه‌ریزی کنید.
 • از مشتریان توصیه‌نامه بگیرید.

 

در ابتدا، بیشتر مشتریان جدید احتمالاً از طریق بازاریابی دهان‌به‌دهان می‌آیند؛ مخصوصاً اگر آنها از طریق پلتفرم‌های فریلنسری جذب شده باشند، نظراتی که منتشر می‌کنند بسیار اهمیت دارد. اما اگر هیچ مشتری فعلی ندارید باید چه‌کار کنید؟ فعالیت‌هایی را در نظر بگیرید که در عین نشان‌دادن تخصص شما، باعث بیشتر دیده‌شدن خود شما هم بشود؛ مانند:

 • ارائه خدمات داوطلبانه به یک سازمان
 • ایجاد سایت‌هایی برای دوستان و خانواده
 • ایجاد پروژه‌های جانبی برای خودتان
 • شرکت در انجمن‌های آنلاین و آفلاین

 

سفر یک طراح سایت مستقل اغلب پرفرازونشیب، اما درعین‌حال هیجان‌انگیز است؛ از حالت سردرگمی گرفته تا احساس موفقیت، از خستگی تا نشاط، همراه با مسیرهای انحرافی که در طول مسیر برای بررسی پروژه‌ها و بازطراحی استراتژی‌ها با آن مواجه خواهید شد. اما اگر این کار را به‌درستی انجام دهید، تمام آن سختی‌ها و فراز و نشیب‌ها می‌تواند منجر به موفقیت شغلی شما به‌عنوان یک طراح سایت شود. حتی با داشتن تمام این اطلاعات برای هدایت شما در مسیر درست راه‌اندازی کسب‌وکار طراحی سایت، ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که بلاخره راز پیشرفت و موفقیت در آن چیست؟ مارک تواین می‌گوید: “راز پیشرفت در آغاز کردن کار است.”

 

وقت بگذارید و تمام مقدمات لازم برای این کار را فراهم کنید، برای اطلاعات بیشتر به مقالات بیشتری مراجعه کنید، برنامه کسب‌وکار خود را آماده کنید، یک نقطه شروع انتخاب کنید و سپس مسیر این حرفه را دنبال کنید. به طور خلاصه برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار طراحی سایت باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. اگر تشخیص داده‌اید که برای شروع راه‌اندازی یک شرکت طراحی سایت آماده هستید، محیط کار خود را مشخص کنید و تیم پشتیبانی خود را بسازید. یکی از راه‌های موفقیت در این کار، ساختن تیم است.
 2. اگر به‌صورت یک شرکت می‌خواهید این کار را انجام دهید با نوشتن برنامه تجاری خود، پرداختن به مسائل حقوقی و اداری، تعیین نام تجاری، شناسایی مشتریان بالقوه و نحوۀ ارتباط با آنها و شفاف کردن پیشنهادها محصولات و خدمات با قیمت سودآور، به برنامه‌ریزی شغلی خود بپردازید.
 3. زیرساخت‌ها و فرایندهایی را برای کار با مشتری ایجاد کنید؛ از جمله طراحی خدمات، قراردادها، مدیریت پروژه، ارتباطات و راه‌اندازی سایت‌های جدید و زیبا که توسط شما طراحی شده است.
 4. در آخر، حضور آنلاین پایدار داشته باشید تا به جهانیان بفهمانید که آماده کار هستید.
بیشتر بخوانید و بیشتر بدانید.  مراکز گردشگری و رفاه حال گردشگران خارجی

 

بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که شروع به کار کنید.

 

 

انواع مدل‌های تجاری کسب‌وکار طراحی سایت

مدل کسب‌وکاری که تصمیم می‌گیرید برای خود اتخاذ کنید، می‌تواند موفقیت کسب‌وکار شما را به شکست تبدیل کند یا از بین ببرد. در مدل کسب‌وکار شما باید برای نوع رابطه‌ای که با مشتری برقرار می‌کنید، تصمیم بگیرد. انواع مدل‌های تجاری که در ادامه بیان می‌کنیم، امتحان‌شده و واقعی هستند و شما می‌توانید هم به‌عنوان فریلنسر و هم به‌عنوان یک کسب‌وکار شرکتی از هرکدام که متناسب با شرایط شماست استفاده کنید و کسب‌وکار طراحی سایت خود را شروع کنید.

 

 

 1. مدل تجاری B2B (کسب‌وکار به کسب‌وکار)

B2B (کسب‌وکار به کسب‌وکار) متداول‌ترین مدل کسب‌وکار در دنیای فریلنسینگ است. فریلنسرها تمایل زیادی دارند تا وقت و خدمات خود را در اختیار کسب‌وکار دیگری قرار می‌دهند. با استفاده از این مدل تجاری، ایجاد تنوع و تعدد در مشتریان بسیار مهم است. همچنین استفاده از مدل تجاری B2B می‌تواند به شما در درک نیازهای کسب‌وکارهای خاص کمک کند و به شما امکان می‌دهد خدمات متناسب با آن حوزه شغلی را ارائه دهید.

نکته مهم: داشتن یک مشتری بزرگ در انواع مدل‌های تجاری B2B می‌تواند برای امنیت شغلی بسیار مناسب باشد. بااین‌حال، اگر مشتری از کار خارج شود، فاجعه‌بار می‌شود؛ چون شما کاملاً بیکار خواهید شد. مشتریان و قراردادهای کوچک‌تر، یک راه کلیدی برای اطمینان از یک کسب‌وکار پایدار و ایمن در زمینه طراحی سایت خواهند بود.

 

 1. مدل تجاری مبتنی بر پروژه

کار مبتنی بر پروژه یکی دیگر از مدل‌های رایج تجاری است که توسط تیم‌های کاری و یا فریلنسرهایی که وقت و خدمات خود را در قبال پرداخت وجه معامله می‌کنند، به کار گرفته می‌شود. در این مدل، مشتری نیازهای پروژه را به‌روشنی تعریف می‌کند و سپس فریلنسر یا شرکت زمان اتمام پروژه را تخمین می‌زند. سپس مشتری و فریلنسر (شرکت) با یک قیمت مشخص برای تکمیل پروژه توافق خواهند کرد. نکته قابل‌توجه در مورد این نوع مدل‌های تجاری این است که استفاده از آن برای مشتریان بسیار ساده است و بسیار از آن استقبال می‌کنند. از طرفی تخمین زمان موردنیاز یک پروژه نیز، در صورت وجود پروژه‌های مشابه، می‌تواند ساده و آسان باشد. این بهترین حالتی است که فریلنسر (شرکت) می‌تواند بر روی پروژه‌های خود کار کند و نسبت به افق کاری خود اطمینان به دست بیاورد.

 

 1. مدل تجاری حق اشتراکی

مدل کسب‌وکار حق اشتراکی برای فریلنسرهایی که در حال ساخت خدمات یا محصولی هستند که مشتری می‌خواهد به طور مداوم و با پرداخت هزینه ماهانه از آن استفاده کند، مناسب است. این می‌تواند از اشتراک پولی، نرم‌افزار یا سرویس مداوم مانند سئو باشد. مزیت استفاده از این مدل این است که فریلنسر می‌تواند ذهنیت خوبی در مورد پیش‌بینی درآمد ماهانه خود به دست بیاورد. البته مشتریانتان هم از این‌که می‌توانند از محصول و خدمات شما بدون اینکه زیر بار هزینه یکباره و بسیار زیاد آن بروند، استفاده کنند قدردان شما خواهند بود.

 

 1. ساخت و فروش یا ارائه لایسنس برنامه‌های تلفن همراه

برنامه‌های تلفن همراه نوع و میزان ارتباط کسب‌وکارها با مشتریان را کاملاً متحول کرده‌اند و باعث شده است تقاضا برای برنامه‌های موبایلی افزایش پیدا کند. فریلنسرها و شرکت‌های طراحی سایت می‌توانند از این نیاز استفاده کنند. فروش یک برنامه تلفن همراه می‌تواند از آنچه فکر می‌کنید آسان‌تر و حتی سودآوری آن آسان‌تر باشد.

با استفاده از این نوع مدل کسب‌وکار، می‌توانید برنامه‌ای ایجاد کنید که نیاز یک کسب‌وکار را برطرف کند و برای سایر کسب‌وکارها که همان نیاز را دارند، از آن مجدداً استفاده کنید. به‌عنوان مثال، یک برنامه تلفن همراه که به مشتری امکان می‌دهد پیتزای اختصاصی خود را سفارش دهد، می‌تواند برای یک فروشگاه پیتزا ایجاد شود و برای سایر مشاغل با همان نیاز مجدداً ری برند کرد و فروخت.

 

 1. ساخت و فروش قالب‌های سایت

اگر عاشق طراحی و خلاقیت هستید، این مدل کسب‌وکار را دوست خواهید داشت. می‌توانید از زمان خود برای طراحی و ساخت قالب‌های سایت برای سیستم‌های مدیریت محتوا مانند WordPress استفاده کنید و سپس آنها را در یک بازار بزرگ مانند Themeforest بفروشید. این مدل تجاری به شما امکان می‌دهد محصولات خود را در مقابل هزاران کاربری قرار دهید که به دنبال خرید سایتی هستند که می‌توانند شخصی‌سازی کنند.

 

 1. آموزش انواع مدل‌های تجاری

ایجاد محتوای آموزشی نه‌تنها سودآور است، بلکه می‌تواند احساس رضایت از یادگیری موضوع جدیدی را نیز در پی داشته باشد. در این نوع مدل‌های تجاری می‌توانید محتوای آموزشی مانند فیلم‌های آموزشی و راهنمای مربوط به پلتفرم ها و سایت‌های مختلف بسازید و سپس با فروش آنلاین آن‌ها درآمد کسب کنید. همچنین آموزش‌ها می‌توانند از ساخت سایت، تا طراحی گرافیک، کدگذاری و ویرایش ویدئو و غیره باشند. نکته مهم در مورد تبدیل‌شدن به یک معلم آنلاین این است که فقط یک‌بار وقت خود را برای ایجاد دوره صرف می‌کنید و می‌توانید برای سال‌ها به کسب درآمد از آن ادامه دهید.

 

 1. مدل اشتغال با زمان ثابت

مدل اشتغال با زمان ثابت برای فریلنسرهایی که در بسیاری از پروژه‌ها با شرایط مشابه کار می‌کنند بسیار عالی است. بسیاری از مشتریان و فریلنسرها از این نوع مدل تجارت استقبال می‌کنند زیرا آنها دقیقاً می‌دانند که برای محصول نهایی چه مبلغی پرداخت خواهند کرد. توصیه می‌شود فقط درصورتی‌که بدانید تکمیل پروژه دقیقاً چند ساعت به طول می‌انجامد، از این مدل استفاده کنید؛ زیرا مشتری به‌احتمال زیاد هزینه ساعات اضافی را پرداخت نخواهد کرد.

 

 1. مدل اشتغال ساعتی

مدل اشتغال ساعتی برای اطمینان از دریافت هزینه خدمات فریلنسر (شرکت) بابت همه خدمات ارائه شده، حتی خدمات خارج از محدوده اصلی کار، بسیار مناسب است. حق‌الزحمه کار با نرخ ساعتی توافق شده بین مشتری و فریلنسر (شرکت) صورت می‌گیرد. این نوع مدل‌های تجاری برای پروژه‌هایی که جدول زمانی مشخص یا دامنه کار مشخصی ندارند، یا برای مشتریانی که پیوسته درخواست‌های موردی دارند، توصیه می‌شود.

 

 1. کار به‌عنوان پیمانکار فرعی

در این نوع مدل‌های تجاری، فریلنسر (پیمانکار فرعی) به‌عنوان مشاور توسط یک شرکت (پیمانکار) استخدام می‌شود. در این مدل شرکت (پیمانکار) است که با مشتری رابطه برقرار می‌کند. شرکت (پیمانکار) همچنین مسئول دریافت وجه از مشتری و پرداخت به‌موقع حق‌الزحمه به فریلنسر است. فریلنسر مسئولیتی در مورد یافتن و نگهداری مشتری ندارد، اما ممکن است لازم باشد برنامه‌ها و سایر الزامات پیمانکار را رعایت کند.

بیشتر بخوانید و بیشتر بدانید.  کرونا چه تاثیری بر فیلنسینگ داشت؟

 

 1. کار برای یک سهم توافقی

کار برای سهم توافقی برای همه یک مدل تجاری مناسب نیست و باید با احتیاط به کار گرفته شود. این نوع از مدل‌های تجاری زمانی کاربرد دارد که یک فریلنسر عمیقاً به این باور داشته باشد یک شرکت یا محصولی در آینده موفق خواهد شد و مایل است به‌جای پرداخت نقدی، در ازای زمان و خدمات طراحی سایت خود، از شرکت سهام دریافت کند. توصیه می‌شود قبل از پذیرفتن سهم یا شغلی که در ازای تلاش شما وعده داده می‌شود، در شرکتی که در آن کار خواهید کرد دقت کافی را داشته باشید.

 

 1. تعامل اختصاصی تیم

ساخت این مدل تجاری ممکن است مدتی طول بکشد و برای سودآوری به کار زیادی نیاز دارد. در مدل تعامل اختصاصی تیم، مشتری برای انجام لیست خاصی از وظایف و مأموریت‌ها، با یک تیم اختصاصی قرارداد می‌بندد. این کار به عهده شرکت یا فریلنسر است که هزینه‌ها را پرداخت و برای تیم برنامه‌ریزی کند تا مطمئن شود که همه چیز به‌خوبی پیش می‌رود. در این مدل به میزان قابل‌توجهی از تعامل و دخالت مشتری نیاز است تا مطمئن شوید که تیم درجهت صحیحی حرکت می‌کند. در این مدل فریلنسر می‌تواند پیشرفت بیشتری در کار طراحی سایت خود داشته باشد و می‌تواند به دنبال تبدیل‌شدن به یک کارآفرین در این حوزه باشد.

 

 1. یک محصول نرم‌افزاری بسازید که خودش را بفروشد

مادامی‌که فریلنسرها در حرفه خود پیشرفت می‌کنند، به این درک می‌رسند که فقط در صورت کار مداوم درآمد کسب خواهند کرد. کار طراحی سایت به‌صورت فریلنسری معمولاً به‌عنوان نوعی درآمد فعال توصیف می‌شود، بدین معنی که شما فقط برای زمان یا خدماتی که تولید می‌کنید پول دریافت می‌کنید.

درآمد منفعل پس از سال‌ها کار برای بسیاری از افراد مهم می‌شود. درآمد منفعل به درآمدی گفته می‌شود که حتی زمانی که به طور فعال کار نمی‌کنید، به شما پرداخت می‌شود. برای فریلنسرها می‌توان با ایجاد یک محصول یا فناوری که یک بار ساخته شده و سپس با یک بار هزینه به چندین کسب‌وکار فروخته شده است، درآمد منفعل را محقق کرد. برای این منظور به برنامه‌هایی فکر کنید که می‌توانند توسط بسیاری از کسب‌وکارها مورداستفاده قرار گیرند، مانند CRM یا نرم‌افزار مدیریت پروژه که به کارایی بیشتر آنها در کارهای روزمره‌شان کمک می‌کند.

 

 

تراکنش امن مالی در کسب‌وکار طراحی سایت برای ایرانیان

مدل درآمدی طراحی سایت و خدمات جانبی آن می‌تواند به صورت‌های مختلفی باشد. برای اینکه بتوانید یک مدل جریان درآمدی مناسب انتخاب کنید، ابتدا باید مدل تجاری که قصد دارید در آن، کسب‌وکار و مدل ارائه خدمات طراحی سایت خود را بسازید، مشخص کنید. برخی از انواع مدل‌هایی که می‌توانید جریان درآمدی خود را به آن صورت طراحی کنید شامل موارد زیر هستند:

 

 1. حق اشتراک

یکی از مدل‌های درآمدی متناسب با کسب‌وکار طراحی سایت این است که مشتریان شما از طریق پرداخت حق اشتراک مدت‌دار از خدمات و پشتیبانی‌های شما بهره‌مند شوند. در این حالت شما با قراردادن یک درگاه پرداخت در سایت شخصی خود و یا ساخت لینک پرداخت به حساب شخصی خود، می‌توانید این امکان را در اختیار مشتریان خود قرار داده و خدماتتان را به آنها ارائه نمایید.

 

 1. هزینه استفاده

این مدل جریان در آمدی بیشتر در مدل‌های تجاری پروژه‌ای و ساعتی می‌تواند کاربرد بیشتری داشته باشد. به این صورت که هر چه میزان استفاده از خدمات شما بیشتر شود (مثلاً به‌عنوان یک اپراتور در خدمت سایت مشتری بودن) مشتری باید هزینه بیشتری را پرداخت نماید. در این حالت اگر فریلنسر هستید می‌توانید با ساخت یک لینک شخصی و در اختیار مشتری قرار دادن آن دریافت درآمد خود را مدیریت کنید.

 

 1. حق مالکیت معنوی (لایسنسینگ)

این جریان درآمد با اجازه دادن به مشتریان برای استفاده از مالکیت معنوی محافظت شده در ازای دریافت مجوز، ایجاد می‌شود. یعنی شرکت و یا حتی شخص فریلنسر می‌تواند به دریافت‌کننده خدمات اجازه دهد از هویت و عنوان او استفاده کند. صدور مجوز به دارندگان حق اجازه می‌دهد تا درآمد خود را از اعتبار دارایی خود بدون نیاز به تولید محصول یا تجاری‌سازی یک درآمد کسب کنند. در این صورت نیز شما می‌توانید با ارائه این مجوز از طریق سایت خود و یا لینک شخصی این دسترسی را برای مشتریان خود ایجاد کنید.

 

شما می‌توانید بر اساس مدل کسب‌وکار طراحی سایت خود، یکی از این مدل‌های درآمدی و یا گزینه‌های دیگری که در دسترس شماست را انتخاب کنید. حال سؤال این است که در ایران چگونه می‌توان با وجود عدم اتصال به شبکه پرداخت جهانی جریان درآمدی ایجاد کرد؟

 

حساب مجازی یک‌پی برای کسب‌وکارهای بین‌المللی طراحی سایت

به طور معمول کسب‌وکارهای ایرانی قادر به دریافت وجه از جامعه بین‌المللی نیستند. اما یک راه وجود دارد که بتوان این مسئله را تسهیل کرد. شما می‌توانید از تنها پلتفرم حساب مجازی کشور یعنی یک پی برای ایجاد درگاه بانکی و یا ساخت لینک شخصی برای دریافت وجه استفاده نمایید.

کیف پول یک پی از یک سو به شبکه پرداخت بین‌المللی و از سوی دیگر به شبکه ملی شتاب در داخل ایران متصل است و به‌آسانی، با عضویت در این پلتفرم می‌توانید از خدمات مختلف یک پی در زمینه انتقال ارز به حساب ایرانی خود بهره‌مند شوید.

 

نکات پایانی

در دنیای کسب‌وکار طراحی سایت، صبر مهم است. اگر به‌محض شروع به کار مدل مناسب کسب‌وکار خود را پیدا نکردید، ناامید نشوید. ممکن است متوجه شوید که اهداف و انتظارات شما با گذشت زمان و تجربه تغییر می‌کند. تا زمانی که صبور و انعطاف‌پذیر باشید، به سمت پایداری در کار و موفقیت حرکت خواهید کرد.

بدون هیچ نگرانی از نحوه انتقال وجه از بنگاه‌ها و مشتریان خارجی خود، به ارتقاء مهارت‌ها و آموزش خود درجهت راه‌اندازی کسب‌وکار راه‌اندازی سایت خود گام بردارید.

 

 

 

 

به اشتراک گذاری این مطلب

نظرات
loading

لطفا نظر خود را در مورد این مطلب با ما به اشتراک گذارید

  آخرین اخبار