راهکار انتقال ارز دانشجویی برای خانواده‌های دانشجویان ایرانی 

  • 1331 بازدید
  • 0 نظر
  • 07 فروردین 1401
  • نوشته شده توسط تیم تولید محتوای یک پی

راهکار انتقال ارز دانشجویی برای خانواده‌های دانشجویان ایرانی 

 

 

قبلاً وقتی خانواده‌ای قصد داشت فرزندش را به دانشگاه بفرستد، همه از ته دل احساس خوشحالی می‌کردند. همه‌چیز از قبل محیا بود. فقط پسر یا دختر خانواده باید حسابی درسش را می‌خواند و تلاش می‌کرد تا در کنکور قبول شود. امروز دیگر متفاوت است. خانواده‌های بیشتری هستند که ترجیح می‌دهند فرزندشان در خارج از ایران تحصیل کند و شاید حتی ترجیح دهند که در کنکور هم شرکت نکند.

تبلیغات موسسه‌های مهاجرتی هم که بسیار وسوسه‌کننده شده است؛ گرایش افراد به خارج رفتن و تحصیل در کشورهای پیشرفته و جهان اول، روزبه‌روز بیشتر می‌شود. ولی همیشه تحصیل در کشور دیگر، به قشنگی ظاهری که از دور دارد نیست.

خانواده‌ها از تصمیم در مورد تحصیل فرزاند‌نشان در خارج از ایران استقبال گرمی می‌کنند، اما شرایط بد و نابسامان اقتصادی کشور، آن‌ها را یاری نمی‌کند. نوسانات ارز، مسئلۀ بزرگی برای خانواده‌های دانشجویانی که در خارج از کشور تحصیل می‌کنند به‌وجود آورده که مهم‌ترین آن، انتقال ارز برای دانشجویان ایرانی است.

البته که هیچ مشکلی هم بدون راه‌حل نیست. در این مطلب هم قصد داریم در مورد مشکلات خانواده‌های ایرانی برای انتقال ارز بگوییم و راه‌حل مناسبی را برای این مشکل ارائه دهیم. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 

خانواده‌های دانشجویان ایرانیِ خارج از کشور، با چه مشکلاتی روبرو هستند؟

متاسفانه مهم‌ترین عامل مشکلات خانواده‌های ایرانی برای انتقال ارز، عدم ثبات قیمت آن است. همین وضعیت نابسامان ارزی، در آخر منجر به مشکلاتی از قبیل موارد پایین می‌شود:

دانشجوهای ایرانی خارج از کشور و خانواده‌هایشان با مشکل تهیۀ ارز (در وهلۀ اول) و یا دریافت ارز دانشجویی مواجه هستند. چون برخی از صرافی‌های داخلی یا اصلاً ارز نمی‌فروشند یا به قیمت‌های خیلی بالاتری از نرخ اعلامی توسط بانک مرکزی آن را به‌فروش می‌رسانند. در نهایت هم محاسبۀ مالی خانواده‌ها بهم می‌ریزد و همیشه سردرگم‌اند و به دنبال راهکار مناسب برای انتقال ارز دانشجوهای خود می‌باشند! هربار با وضعیت جدیدی روبه‌رو هستند و نمی‌توانند در برنامه‌ریزی‌های مالی‌شان ثبات داشته باشند.

بیشتر بخوانید و بیشتر بدانید.  فناوری بلاکچین (Blockchain) به زبان ساده

چالش بعدی، روش و راهکاری است که خانواده‌ها برای تهیۀ ارز برای انتقال ارز برای دانشجویان ایرانی خارج کشور انتخاب می‌کنند! یعنی تهیۀ ارز موردنیاز از دستفروشان. دستفروشان ارز را گران‌تر از جاهای دیگر ارائه می‌دهند. اگر هم خانواده‌ها بتوانند مقدار زیادی ارز از دستفروشان بخرند، احتمال این‌که مشکل دیگری پیش بیاید وجود دارد؛ احتمال تقلبی بودن (حداقل!) برخی از آن‌ها وجود دارد. در نهایت اگر انتقال ارز برای این دانشجویان انجام شود، احتمال اینکه به‌علت حمل ارز تقلبی دستگیر شوند، خیلی زیاد است.

حالا تصور می‌کنیم که شما ارز را با هر سختی‌ای که بود، برای فرزند دانشجوی خود در خارج از کشور تهیه کرده‌اید؛ با محدودیت خروج ارز از ایران، که سقف مشخصی دارد، چه می‌خواهید بکنید؟ قطعاً فرزند دانشجوی شما نمی‌تواند برای ماه‌ها فقط با مقدار مشخص و محدودی از ارز، زندگی خودش را بگذراند. هزینۀ زندگی در خارج از کشور مثل اجارۀ خوابگاه یا پانسیون (خرج کرایۀ خانه بماند!)، خوراک و غذا، شهریۀ دانشگاه، رفت و آمد تا دانشگاه، پوشاک، درمان و غیره، بسیار زیاد و غیرقابل تصور است.

برای تهیۀ ارز دانشجویان ایرانی خارج از کشور، از سمت وزارت علوم، راه حلی ارائه شده که خانواده‌ها و دانشجویان خارج کشور می‌توانند از آن طریق کار خود را انجام دهند. البته این بخش هم مشکلات خودش را دارد. مثلاً پرداخت ارز به دانشجویان، نوبتی است! از طرفی، دانشجو نمی‌تواند قید کلاس‌هایش را بزند و به ایران برگردد تا زمانی که ارز کافی برای زندگی و تحصیل در خارج از کشور را داشته باشد؛ اساتید خارجی چنین عذرها و بهانه‌هایی را نمی‌پذیرند!

خیلی از خانواده‌ها به‌علت همین مشکلات، فرزندان خودشان را از خارج از کشور برگردانده‌اند. دولت هم برای برگرداندن دانشجوهای ایرانی خارج از کشور، تدابیری اندیشید و خیلی از افراد را بازگرداند.

اما اگر مشکل شما فقط نحوۀ انتقال ارز باشد و نه تهیۀ آن، نیازی نیست تا فرزند خود را برگردانید. راه‌های مختلفی برای انتقال ارز وجود دارد که یکی از این راه‌های امن و بی‌حاشیه را یک‌پی به شما ارائه می‌کند.

 

 

یک پی، راهکار عالی راهکار انتقال ارز دانشجویی برای حل مشکلات خانواده‌های ایرانی برای فرزندان دانشجوی خارج از کشورشان 

کاری که یک پی انجام می‌دهد این است که شما را از شر رفت‌و‌آمدهایتان تا بانک و صرافی خلاص می‌کند. مثل خیلی از کسب و کارهای آنلاینی که برای سهولت و رفاه افراد خاصی به‌وجود آمدند، یکی از خدمات یک پی هم، راه حلِ مشکلِ انتقال ارز برای دانشجویان ایرانی خارج از کشور است.

بیشتر بخوانید و بیشتر بدانید.  کپی تریدینگ (Copy Trading) یا معاملات رونویس

در حقیقت پلتفرم یک پی، بانک آنلاین و راهکار انتقال ارز دانشجویی مناسب شماست. وقتی که وارد داشبورد یک پی می‌شوید، در واقع وارد بانک یا صرافی برای انجام کارهای خود شده‌اید. منتها دیگر نگران نحوۀ انتقال ارز نخواهید بود. مشکل انتقال ارز برای دانشجویان خارج از کشور، به‌راحتی و با استفاده از خدمات یک پی حل می‌شود.

حوالۀ ارزی، مهم‌ترین خدمتی است که یک پی برای شما انجام می‌دهد. امنیت و راحتی آن، یکی از مهم‌ترین مولفه‌های فراگیر شدن آن هستند. حتی دیگر نیازی نیست که نگران تحریم کارت اعتباری خود باشید؛ می‌توانید قبل از سفر برای فرزندتان کارت بین‌المللی یک پی تهیه کنید تا پرداخت‌هایش را از این طریق انجام دهد.

یک پی برای انتقال ارز از ایران به دیگر کشورهای جهان به‌عنوان یک حلقۀ اتصال عمل می‌کند. با کمک داشبود یک پی، می‌توانید انواع تراکنش‌های بانکی خود را در کوتاه‌ترین زمان و در یک بستر امن بانکی انجام دهید و در نهایت شاهد تک تک مراحل انتقال پول خود در حساب کاربری‌تان باشید. نکتۀ مهم هم این است که یک پی ضمانت انتقال وجه شما را تا پایان فرایند برای شما فراهم می‌کند.

 

جمع‌بندی

هیچ مشکلی بدون راه‌حل نمی‌ماند و این را هرروز در زندگی واقعی خود می‌بینیم. این دنیا به فین‌تک و شرکت‌های ارائه‌دهندۀ سرویس‌های مالی نیاز دارد. یک پی هم یک شرکت فین‌تک است که می‌تواند برای مشکلات خانواده‌های دانشجویان ایرانی خارج از کشور و انتقال ارز برای آن‌ها، راه حل‌های لازم را فراهم کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد حواله ارزی دانشجویی

شما چه مشکلی از انتقال ارز برای دانشجویان خود داشتید؟ برای حل این مشکل چه کردید؟

 

 

 

 

به اشتراک گذاری این مطلب

نظرات
loading

لطفا نظر خود را در مورد این مطلب با ما به اشتراک گذارید

    آخرین اخبار